Účinné způsoby, jak uchovat uskladněné sezónní oblečení v bezpečí před škůdci

Uložené oblečení

Vítejte, přátelé! Škůdci mohou být opravdu nepříjemní, zejména ti, kteří šíří nemoci, jako jsou mouchy a komáři. Abyste ochránili sebe a svou rodinu před nemocí, je třeba, aby se do vašeho domova nedostaly. Ne všechny škůdce je však tak snadné odhalit.

Mravenci mohou ve vašem domě zůstat neodhaleni několik měsíců nebo i déle, protože se tiše živí dřevem. Proto je důležité pravidelně provádět kontrolu škůdců, aby bylo možné identifikovat nežádoucí hosty a vyřešit případné problémy.

Možná zjistíte, že totéž se děje s brouky, moly, a dokonce i s hlodavci, kteří napadají vaše sezónní oblečení. Může se to stát, protože jste je složili a uložili na sezónu, a problém můžete zjistit až po několika měsících.

Předsezónní kontrola škůdců

Je důležité, abyste zde před začátkem sezóny provedli kontrolu oblečení. Tím se zajistí, že budou identifikováni všichni existující škůdci a bude možné se s nimi vypořádat, čímž se sníží možnost, že vám škůdci zničí sezónní oděvy.

Nejprve vše vyperte a usušte

Před odložením oděvů je nutné je vždy nejprve vyprat. Tím se odstraní veškeré zbytky, které mohou být na oděvech, a odradí se škůdci. Kromě toho odstraňuje vajíčka nebo podobné látky, které mohly být v oděvu nakladeny. Při praní skladovaného oblečení nepoužívejte škrob ani změkčovadla, protože mohou přilákat škůdce. Je důležité, abyste po vyprání oblečení důkladně vysušili. Uchovávání mokrého oblečení může přilákat jakýkoli druh škůdce.

Repelenty

Po mnoho let byly kuličky proti molům a jinému hmyzu považovány za nejúčinnější způsob, jak od oděvů odradit moly. Nedávné studie však ukázaly, že hlavní složka, naftalen, může být zdraví nebezpečná. Možná bude lepší použít přírodní alternativu, například kuličky z cedrového dřeva, o kterých je známo, že odpuzují škůdce. Pokud nemáte rádi vůni cedrového dřeva, můžete přidat několik lístků levandule nebo jiné rostliny, abyste vytvořili příjemnější vůni.

Plastové boxy

Pokud skladujete oděvy, je nejlepší je uložit do průhledných plastových nádob se vzduchotěsným víkem nebo do vakuových pytlů. Tyto boxy jsou pro škůdce obtížně prokousnutelné a nedostatek vzduchu pomůže udržet stav vašeho oblečení jako v době jeho skladování. Použití papírové krabice je jednou z nejhorších věcí, které můžete udělat, protože po navlhnutí začne plesnivět a přitahuje mnoho škůdců. Navíc vydává nepříjemný zápach.

Neotvírejte úložné prostory

Je velmi nevhodné otevírat úložné prostory během zimy a vynášet nebo vynášet z ní věci, protože se tím zvyšuje riziko pozvání škůdců dovnitř a poškození pečlivě uloženého oblečení.

Vynaložením malého úsilí na začátku (nebo na konci) sezóny můžete své oblečení uskladnit a udržet jeho stav, dokud ho nebudete potřebovat znovu nosit.


Publikováno: 19. 01. 2023

Kategorie: Oblečení

Autor: Radek Sládek

Tagy: oblečení