Jak bojovat s inflací? Investujte do fotovoltaické elektrárny

Nechcete nechat inflaci, aby snižovala hodnotu vašich peněz? Co s tím? Zlato nebo kryptoměny? Riskantní hra s nejistým výsledkem. Máme něco lepšího, investujte do fotovoltaické elektrárny a získejte státní dotaci až 301.500 Kč. Máme konkrétní návod.

Inflace v Česku stoupla na téměř 17 procent. Čechům se tak začínají ztenčovat úspory ležící na účtech. Míra inflace vyjádřená přírůstkem průměrného indexu spotřebitelských cen za posledních 12 měsíců proti průměru předchozích 12 měsíců byla v únoru 16,2 % (v lednu 15,7 %). Investování během období vyšší inflace může být složitější a zneklidňující.

Na co vsadit, když se chcete ochránit před inflací? Máme konkrétní návod Jednou z možných cest, jak ochránit své úspory před inflací, jsou nemovitosti. Ale ještě výhodnější se v tuto chvíli jeví investice do fotovoltaiky. A to protože v tuto chvíli stále realizovaná státní podpora až 50 % z nákladů na instalaci fotovoltaické elektrárny. Vyplatí se investovat do investice do fotovoltaické elektrárny s doživotní návratností. Současně se stanete energeticky nezávislými, snížíte si své platby za energie a v budoucnu budete vydělávat po dobu až 25let, což je garantovaná životnost fotovoltaiky.

Je ale třeba nepodcenit kondici střechy a hlavní faktor je správný výběr instalační firmy. S názorem nezávislého experta na danou problematiku může pomoci např. www FVE.dotace.cz

Publikováno: 14. 04. 2023 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Radek Sládek